• Autoboxy jsou univerzální záležitostí a proto je lze použít téměř pro všechna vozidla, kde vzdálenost příčníků je minimálně 50cm. U některých vozidel není po instalaci boxu možné zcela otevřít zadní (páté) dveře, ale nikdy vás neomezí natolik, že byste se do zavazadlového prostoru nedostali vůbec.
  • Rozměry, které jsou u boxů uvedeny, jsou vždy vnější a tedy je třeba počítat, že vnitřní využitelná délka boxu je cca. o 15 cm kratší. Pro šířku je to pak cca. 10 cm. Pří výběru autoboxu pro přepravu lyží je třeba vzít v úvahu délku nejdelších přepravovaných lyží, k nim připočítat 15 cm a tak dostanete minimální délku boxu, který budete potřebovat. Většina boxů pojme 4-6 párů lyží. Pro lepší orientaci v nabídce uvádíme maximální délku lyží a maximální počet lyží/snb. 
  • Pokud plánujete používat autobox pouze pro přepravu zavazadel, je vhodnější autobox kratší, 130 – 175 cm, který je však širší a zavzadla se v něm podstatně lépe rozloží. 
  • U všech autoboxů je však potřeba respektovat doporučenou maximální nosnost, která je ve většině případů 50 kg, u některých 75 kg .
  • Nosiče neboli příčníky se připevňují na Hagusy neboli podélníky, které jsou připevněny na střeše od výrobce. Záleží na velikosti vozu, protože od toho se odvíjí šíře příčníků.